החזר מס שבח, ערר ותיקון שומה,
תכנון מס ועריכת תחשיב לפני עסקה

החזר מס שבח
שירות החזר מס שבח ניתן על ידי משרד בלמר,שחר,כהן ושות' שהינו משרד ותיק שהוקם בשנות השישים.
בראש צוות מיסוי מקרקעין והחזר מס שבח עומד רואה חשבון עמית שהינו מומחה בתחום מיסוי בכלל, ובעל מומחיות בתחום מיסוי מקרקעין בפרט. בוגר תואר ראשון בחשבונאות ומנהל עסקים באוניברסיטת חיפה , ובוגר תואר שני MBA במנהל עסקים ומימון בטכניון.

 

 

 

סיפורי הצלחה
שלמה קיבל 25700 ש"ח החזר מס שבח
בעקבות הוספת הוצאות מימון והוצאות נוספות שהוצאו לרכישת דירה הלוואות לעסקים
שלמה מכר 2 דירות ב 4 השנים האחרונות וחויב במס שבח בגין מכירת הדירה השנייה . בעקבות בדיקה שערכנו הסתבר ששומת השבח לא כללה את הוצאות המימון שהוצאו בגין הדירה וכן עלויות נוספות שנוצרו בעת רכישת הדירה.(,עלות בניית מטבח ,שפוץ מרפסת וכו') בעקבות פנייהח...

 

שירותים בתחום מס שבח
השירותים בתחום מיסוי מקרקעין ניתנים לפני בצוע העסקה ולאחריה.

לפני בצוע העסקה אנו עורכים תחשיב סימולציה לצורך בחינת חבות המס.
אחרי בצוע העסקה אנו בוחנים אפשרות של השגה/ ערעור לצורך החזר מס שבח.

השירות ניתן בכל רחבי הארץ. על הצלחתנו יעידו עשרות לקוחות מרוצים.

 

החזר מס שבח, השגה וערעור
עסקאות מקרקעין מטבען הינן עסקאות עתירות מס ועתירות "מוקשים" . פעמים רבות למשל מדווחת עסקת מכר דירת מגורים במסלול "הפטור" ורשות המיסים מוציאה שומה לתשלום בגין "דירה חייבת " . לעיתים למשל מנכה פקיד המס פחת לאורך כל חיי הנכס , בעוד שחלק מהתקופה הנכס לא פעל , מה שמגדיל את השבח הריאלי ואת המס לתשלום.

במקרים כאלה ובמקרים אחרים קיימת לעיתים האפשרות לתקן את השומות שהוגשו לשלטונות מיסוי מקרקעין ולקבל החזר מס שבח וזאת לאור עובדות חדשות שנתגלו או אם נתגלתה טעות בשומה.


קיימת גם אפשרות להחזר מס שבח ע"י הגשת דוחות מס לפקיד השומה. התשלום בגין עסקת מקרקעין מהווה מקדמה בלבד עבור מס הכנסה.כתוצאה מכך נגבה לעיתים מס ביתר ע"י שלטונות מיסוי מקרקעין ועם הגשת הדוח השנתי ,ניתן לעיתים לקבל החזר מס של עד עשרות אלפי שח. הדבר תלוי בפרמטרים רבים כמו הכנסותיו האחרות של המוכר, גילו , כדאיות פריסת השבח עד 4 שנים לאחור , הפסדים בשוק ההון באם ישנם כאלה וכיוצ'. הייחודיות של משרדנו הוא בפריסת "מטריה" רחבה . בעוד שעו"ד עוסקים מול שלטונות מיסוי מקרקעין , ורו"ח מול פקיד השומה , משרדנו בוחן את האפשרויות מול שני הגופים גם יחד לצורך השגת תוצאה מקסימלית. כל אלה מחייבים מקצוענות , עדכון שוטף , וניסיון אותו אנו מתחיבים לתת לך הלקוח.

 

ייעוץ ועריכת תחשיב סימולציה בטרם ביצוע עסקה
נטל המס בעסקאות מקרקעין הוא לרוב מרכיב מהותי וכבד. לא אחת , נופלות עסקאות מקרקעין בשל חוסר כדאיות כלכלית עקב נטל המס בהם. על כן קיימת חשיבות רבה לעריכת סימולציה לצורך הערכת חבות המס בטרם ביצוע העסקה ומניעת "תאונת מס" בהמשך.

יודגש כי לאחר דיווח העסקה לשלטונות המס לא ניתן לבחור בחלופת מיסוי אחרת אלה רק במקרים מיוחדים כמו בקשה לתיקון שומה וכיוצ"ב. קרא בהרחבה  מאמר בנושא

מעבר לעריכת הסימולציה ע"י תכנה המאושרת ע"י הנציבות , אנו בוחרים עבורך הלקוח את החלופה הכדאית ביותר תוך התחשבות בפרמטרים שונים כמו אפשרות פריסת השבח לאחור , קיזוז הפסדים בשוק ההון ,קביעת יום ושווי הרכישה לעניין שיעורי מס הסטוריים/ מתנות/ירושות , בחינת היבטי מע"מ וכו'.

 

מס שבח | אודות | שירותים מס שבח | החזר מס שבח | סיפורי הצלחה | טיפים מס שבח | מאמרים | החזר מס | צור קשר | לינקים | מפת האתר

כל הזכויות שמורות לאתר מס שבח © 2009