החזר מס שבח, ערר ותיקון שומה,
תכנון מס ועריכת תחשיב לפני עסקה

שירותים בתחום מס שבח
השירותים בתחום מיסוי מקרקעין ניתנים לפני בצוע העסקה ולאחריה.

לפני בצוע העסקה אנו עורכים תחשיב סימולציה לצורך בחינת חבות המס.
אחרי בצוע העסקה אנו בוחנים אפשרות של השגה/ ערעור לצורך החזר מס שבח.
השירותים שלנו ניתן בכל רחבי הארץ.
על הצלחתנו יעידו עשרות לקוחות מרוצים...

 

 

מאמרים בתחום מס שבח
מהי זכותו של מוכר דירת מגורים מזכה, שביקש פטור ממס להרוויח כסף לחזור בו מבקשתו ולבקש להתחייב במס? ובמקביל, מהי זכותו של המוכר לעיל, שביקש להתחייב במס, לחזור בו מאוחר יותר ולבקש פטור? האם יש אפשרות להתחרט ?
...

 

 

טיפים מס רכישה

מס רכישה ישולם רק על הזכות במקרקעין נטו, ללא ציוד נלווה להם
בפסק דין מהפכני נקבע, כי ברכישת מקרקעין מס רכישה ישולם רק על הזכות במקרקעין שנרכשה, ללא שווי המטלטלין הנלווים להם. במילים אחרות, אם יחד עם המקרקעין נרכשו מערכת מיזוג, מערכת אזעקה, אביזרי תאורה, ציוד מטבח, מערכת השקיה לגינה, ריהוט וציוד אחר לשימוש עסקי, או לשימוש פרטי על פי הנכס הנרכש - הרי כל אלה פטורים ממס רכישה.


תשלום מס רכישה מופחת ברכישת דירה כאשר כבר קיימת דירה לאחד מבני הזוג לפני הנישואים
כאשר היה לאחד מבני הזוג דירה יחידה לפני הנישואין, בני הזוג ערכו הסכם ממון , ורכשו דירת מגורים במשותף הרי רואים את בן הזוג השני, כאילו רכש מחצית דירת מגורים יחידה ולפיכך בני הזוג זכאים על מחצית הדירה שרכשו במשותף לפטור או הנחה ממס רכישה.

טיפים מס שבח

מכירת דירת מגורים ודירה שנתקבלה בירושה בפטור ממס

ניתן לקבל פטור ממס במכירת דירת המגורים , ובמכירת דירה נוספת שהתקבלה בירושה ללא תקופת המתנה . התנאי שיש לבדוק הוא שאילו היה המוריש בחיים והיה מוכר את הדירה שהוריש היה זכאי לפטור ממס על דירתו . במקרה שהמוריש לא עומד בתנאי זה , יש לחכות תקופת צינון למכירת הדירה , אחרת זו תחויב במס ותביא "לתאונת מס" קשה.

יצירת הפסד הון במכירת דירת מגורים והכרה בהוצאות המשכנתא
במקרה בו מעוניין מוכר הדירה , למכור דירה נוספת שברשותו תוך תקופה של 4 שנים , הרי במקום "לשרוף" את הפטור במכירת הדירה , מומלץ לערוך תחשיב הכולל הוצאות מימון , שכ"ט עו"ד וכו' ולחשב שבח במכירת הדירה. במקרים רבים , לאור הוצאות המימון בשל המשכנתא , מסתבר כי קיים למעשה הפסד הון במכירת הדירה ואז יוכל המוכר להשתמש "בפטור" בעת מכירת הדירה השנייה.
במקרה שכבר הוגשה בקשת הפטור קיימת מצד שלטונות המס גמישות לאפשר חרטה ולקבל את תחשיב הפסד ההון במקום בקשת הפטור.

במקרה של "תאונת מס " , ישנה דרך חזרה : בהוראת ביצוע נקבע, כי במכירה שבה לא התבקש פטור, אלה תשלום מס מופחת או הפסד הון ושלטונות המס לא קיבלו זאת , המוכר יהיה זכאי לקבל הארכת מועד של שלושה חודשים מן היום, שנשלחה לו הודעת החיוב במס, לצורך הגשת בקשה לפטור.

קיזוז הפסדים משוק ההון משבח המקרקעין
במקרה בו חויב המוכר במס בגין מכירת המקרקעין ויש לו הפסדים משוק ההון שנוצרו בשנת מכירת הנכס ו/או בשנים שקדמו לכך , ניתן לקזז הפסדים אלה מול השבח ולהפחית משמעותית את חבות המס . הפסדים משוק ההון כוללים הפסדי הון ממכירת ניירות ערך סחירים , מק"מ , אג"ח , אופציות ועסקאות פורוורד.
 

 

 

מס שבח | אודות | שירותים מס שבח | החזר מס שבח | סיפורי הצלחה | טיפים מס שבח | מאמרים | החזר מס | צור קשר | לינקים | מפת האתר

כל הזכויות שמורות לאתר מס שבח © 2009